O firmie
Sprzedażą paliw zajmujemy się od 1990 roku, oferując naszym klientom pełną gamę wysokiej jakości produktów paliwowych.
IMSO rurociąg

Historia

IMSO Sp. z o.o. z siedzibą w Koszalinie ul. Piłsudskiego 56 działalność rozpoczęła w 1999 roku jako podmiot zajmujący się hurtową sprzedażą paliw. Od początku działalności ściśle współpracuje z Rafinerią Gdańską oferując pełną gamę produktów paliwowych tego producenta:
- oleje napędowe
- benzyny
- olej opałowy
Aktualnym dostawcą paliw jest ARAMCO Fuels Poland sp. z o.o., właściciel części Rafinerii Gdańskiej.
W zakresie sprzedaży oleju opałowego IMSO jest uczestnikiem Sieci Autoryzowanych Dystrybutorów oleju opałowego.
Spółka działa na terenie województwa zachodniopomorskiego, pomorskiego, kujawsko-pomorskiego oraz wielkopolskiego. Sprzedaż obsługiwana jest przez działy handlowe w Koszalinie oraz Poznaniu.
Oferta IMSO skierowana jest zarówno do dużych klientów jak stacje benzynowe, firmy transportowe, zakłady przemysłowe oraz do klientów indywidualnych zużywających olej opałowy do celów grzewczych.
Sprzedaż paliw prowadzona jest poprzez dostawy własnym transportem do klientów, a w przypadku podmiotów posiadających cysterny paliwowe poprzez odbiór paliw bezpośrednio z bazy paliw w Koszalinie.
Posiadanie nowoczesnego taboru specjalistycznych pojazdów do przewozu paliw, pozwala IMSO zrealizować każde zlecenie dostawy paliw w czasie nie dłuższym niż 48 godzin.
Baza paliw w Koszalinie, z której prowadzona jest sprzedaż paliw, jest najnowocześniejszą bazą paliwową na terenie Pomorza Środkowego. Została wybudowana od podstaw w 1998 roku i spełnia wszelkie normy bezpieczeństwa oraz ochrony środowiska. Dystrybucja paliw na każdym etapie jest w pełni zhermetyzowana i zautomatyzowana, a pojemność bazy to ok. 1,5 mln litrów.
IMSO świadczy usługi magazynowania oraz uszlachetniania paliw, na rzecz ARAMCO Fuels Poland sp. z o.o, co wiąże się z tym, że z bazy IMSO zaopatrują się klienci ARAMCO w tym zagraniczne koncerny paliwowe.
IMSO Sp. z o.o. od wielu lat znajduje się na Liście Rzeczpospolitej 2000 największych firm w Polsce, oraz wielokrotnie zdobywała wyróżnienia Filarów Polskiej Gospodarki czy Gazeli Biznesu wśród najdynamiczniej rozwijających się firm w Polsce.
Przez wszystkie lata działalności IMSO buduje solidną markę firmy, zapewniając wysoką jakość paliw, atrakcyjne warunki handlowe oraz terminowość i rzetelność dostaw.

1998 r.
Powstanie spółki IMSO w Koszalinie
2002 r.
Utworzenie biura handlowego i bazy paliw w Poznaniu
2003 r.
Utworzenie składu paliw Grupy LOTOS S.A.
2018 r.
Modyfikacja floty transportowej
2020 r.
Przebudowa biura w Koszalinie, kontynuacja działalności
2023 r.
Umowa składu paliw z ARAMCO FUELS POLAND

Certyfikaty i wyróżnienia

Filary Polskiej Gospodarki
Polska Izba Paliw Płynnych
Puls Biznesu Gazele Biznesu
Forum firm rodzinnych Forbes

Nasza flota transportowa

IMSO pojazdy
Pojazdy

W latach 2018-2019 firma IMSO Sp. z o.o. zmodernizowała flotę cystern do przewozu paliw spełniając najwyższe wymagania w zakresie transportu paliw płynnych

Posiadamy 15 zestawów i autocystern o pojemności od 10 do 39 m3
Najnowszej generacji środki transportu pozwoliły na zwiększenie pojemności ładownej, skrócenie czasu rozładunku paliw, zabezpieczenie łańcucha dostaw do klienta.

 
Innowacyjność

Nowoczesne rozwiązania zastosowane w autocysternach solo pozwoliły powiększyć pojemność ładowną komór aż o 1700 litrów. Obecnie autocysterny są w stanie przewieźć 19700 litrów paliw w dostawie do klienta.
Supernowoczesne układy pomiarowe Preci PURE firmy Haar pozwalają na przemienne dostawy benzyn oraz olejów. Wydawania paliw odbywa się z prędkością przepływu 1100 l/min, skracając czas rozładunku średnio o 30%.
Dodatkowym elementem jest zabezpieczenie łańcucha dostaw.
Zastosowane układy pomiarowe pozwalają na całkowite opróżnianie rurociągu dostawczego (tzw. resztkowanie).
Cysterny posiadają system SPDS - monitorujący status plomb ładunku.
Zmierzony produkt po załadunku do komór cysterny zostaje opatrzony plombami elektronicznymi, a następnie jest monitorowany podczas transportu i wyładowany bez konieczności ponownego pomiaru.
System COP - stanowi zabezpieczenie przed zmieszaniem paliw.
system zdalnego sterowania układem wydawczym - pozwala kierowcy rozpocząć, sterować i zakończyć rozładunek z odległości do 40 m od cysterny, za pomocą panelu zdalnego sterowania.